General

Majorka: raj dla speleologów

Majorkę bardzo chętnie odwiedzają speleolodzy. Liczne jaskinie krasowe sprawiają, że dla speleologów wyspa jest niezwykle atrakcyjnym miejscem. Wiele z tych jaskiń jest dostępnych także dla turystów.

Na zachodnim wybrzeżu Majorki położona jest miejscowość Porto Cristo. Znajdują się tam najsłynniejsze jaskinie – Coves del Drac, czyli Smocze Jaskinie. Słyną one z doskonałej akustyki i podziemnego jeziorka. Zwiedzanie czterech jaskiń trwa około 60 minut. W miejscowości Porto Cristo znajdują się jeszcze jedne jaskinie: Coves dels Hams.

Jedną z najpiękniejszych jaskiń są Coves d´Arta. Bazą wypadową do tych jaskiń jest miejscowość Canyamel. Jaskinie zwiedza się z przewodnikiem. Warto zwrócić uwagę między innymi na wysoki na 22 metry stalagmit, który nosi dumne imię Królowej Kolumn. Zwiedzanie jaskiń zajmuje około 40 minut.

Stalagnaty, stalagmity i stalaktyty są podświetlone kolorowym światłem, co jeszcze bardziej podkreśla ich urodę. Jaskiń na Majorce jest więcej, ale te, które wymieniliśmy zdaniem wielu są najciekawsze.

Dodaj komentarz