Bez kategorii

Choroby utrudniające odchudzanie

Odchudzanie nie zawsze oznacza oczekiwane efekty. Jednocześnie brak oczekiwanych efektów nie zawsze jest wynikiem błędów popełnianych przez osobę , która chce stracić parę kilogramów. Trzeba bowiem pamiętać, że istnieje szereg chorób, które istotnie utrudniają odchudzanie. Zobaczmy, jakie choroby mogą sprawić, że zgubienie nawet kilograma staje się poważnym problemem.

Choco lite cena – Zdrowe Odchudzanie

Niedoczynność tarczycy
Niedoczynność tarczycy to choroba, która najczęściej winna jest trudnościom ze zgubieniem wagi. Co więcej, może ona prowadzić do przybierania na wadze mimo przestrzegania diety. W takim przypadku niezbędna jest konsultacja ze specjalistą endokrynologii, który dobierze odpowiednie leczenie i unormuje tym samym poziom hormonów tarczycy. Gdy wróci on do normy, łatwiej będzie schudnąć. Mówiąc o niedoczynności tarczycy, koniecznie trzeba wspomnieć, że jest to choroba nie dająca żadnych dolegliwości bólowych. Trudności ze zgubieniem wagi i wahania nastroju powinny skłonić do skonsultowania się z lekarzem.

Zespół policystycznych jajników
To choroba , która dotyka jedynie przedstawicielki płci pięknej. Najprawdopodobniej mamy z nią do czynienia wówczas, gdy oprócz gromadzenia się tłuszczu w okolicach talii, u kobiety miesiączki są nieregularne, a na ciele dostrzec można nadmierne owłosienie. W przypadku zaobserwowania u siebie takich objawów skonsultować trzeba się z ginekologiem – endokrynologiem, który skieruje na specjalistyczne badania mające potwierdzić diagnozę, a następnie wdroży właściwe leczenie. Bez właściwego leczenia nie należy oczekiwać zmniejszenia wagi.

Zespół Cushinga
To kolejna choroba , która związana jest z nieprawidłowościami w gospodarce hormonalnej, co przekłada się na ogromne trudności w walce z nadwagą. W przypadku tego zaburzenia mamy do czynienia z niewłaściwym poziomem hormonów sterydowych, do których zalicza się między innymi kortyzol. Do typowych objawów tej choroby należy otyłość brzuszna (kończyny są zdecydowanie szczuplejsze), gromadzenie tkanki tłuszczowej w okolicach karku. W przypadku tej choroby niezbędne jest odpowiednie leczenie i pozostawanie pod stałą kontrolą lekarza. Tylko wtedy można myśleć o efektach stosowania diety i aktywności fizycznej.

Dodaj komentarz