Bez kategorii

Cellulit: co się pod tym kryje?

Problemem ,z którym zmaga się wiele pań w bardzo różnym wieku jest cellulit. Okazuje się, że, atakuje on nie tylko te kobiety, których masa ciała jest zbyt duża. Wbrew panującej powszechnie opinii pomarańczowa skórka może wystąpić również u naprawdę szczupłych kobiet. Pojawia się w związku z tym pytanie jaka jest przyczyna cellulitu i co zrobić, aby skóra znowu wyglądała dobrze – https://cellulit-kobiece-sekrety.pl/ .

Co to takiego i gdzie pojawia się najczęściej?
Znaczna część przedstawicielek płci pięknej zauważa pomarańczową skórkę na udach. Trzeba jednak zaznaczyć, że może on pojawić się również na brzuchu, a nawet na piersiach. Miejsca zaatakowane przez cellulit są grudkowe, skóra mocno się marszczy. To właśnie dlatego cellulit jest tak często nazywany pomarańczową skórą. To, jak duże są zmiany uzależnione jest rzecz jasna od stopnia zaawansowania choroby. Oczywiście im bardziej zaawansowany będzie cellulit, tym trudniejsze będzie jego pokonanie.

Grudki znajdujące się pod skórą: co to takiego?
Charakterystyczne dla cellulitu grudki to nic innego, jak komórki tłuszczowe, które znacznie się powiększyły. Kiedy się powiększają, uciskają one na naczynia krwionośne oraz limfatyczne, które leżą w ich sąsiedztwie. W efekcie dochodzi do pogorszenia krążenia i przemiany materii w komórkach, które w konsekwencji tego zdecydowanie gorzej przyswajają tlen i przeróżne składniki odżywcze. Efektem tego jest z kolei o wiele wolniejsze usuwanie toksyn. Wszystkie szkodliwe substancje, a także woda pozostają w związku z tym w tkankach.

Czynnik sprzyjające powstawaniu cellulitu
Dzisiaj nie wskazuje się jednego czynnika prowadzącego do rozwoju cellulitu. Specjaliści mówią, że przyczyn powstawania cellulitu wskazać można przynajmniej kilka. Zalicza się do nich między innymi siedzący tryb życia. Panie , które żyją aktywnie, uprawiają sport są znacznie mniej narażone na pojawienie się tak nielubianej pomarańczowej skórki. Tym, co podnosi ryzyko rozwoju cellulitu jest również spożywanie zbyt dużych ilości soli oraz cukru. Jeżeli więc nie chcemy, aby cellulit zaatakował nasze ciało, lepiej usunąć z diety cukier, a sól zastąpić zachwycającymi zapachem ziołami. Zbyt ciasne ubrania oraz palenie papierosów też sprzyjają powstawaniu pomarańczowej skórki. Wszystko dlatego, że są to czynniki niekorzystnie odbijające się na krążeniu. Wskazuje się także na związek między cellulitem, a nadwagą, równocześnie podkreślając – o czym napisaliśmy wyżej – że cellulit to problem również kobiet szczupłych.

Jak rozprawić się z cellulitem?
Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że liczy się systematyczność , a także możliwie jak najszybsze rozpoczęcie walki z cellulitem. Jeśli będziemy czekać aż cellulit będzie mocno zaawansowany, pozbycie się go okaże się bardzo trudne. Pomocne w walce z pomarańczową skórką są wszystkie metody mające na celu oczyszczenie organizmu, usunięcie nadmiaru wody, pobudzenie krążenia. Jeśli cellulit znajduje się na początkowym stadium, stosowanie drastycznych metod nie jest konieczne. Pomogą regularne spacery, a także sport o umiarkowanym nasileniu. Specjaliści polecają zwłaszcza jogging, spinning, trening interwałowy, skakanie na skakance. Warto wykonywać ćwiczenia na dolne partie ciała , a także brzuch (są to miejsca, na których problem pojawia się najczęściej). Ogromne znaczenie ma także dieta. Obowiązkowo trzeba ograniczyć ilość spożywanej soli (najlepiej w ogóle ją wyeliminować z diety). Sprzyja ona bowiem zatrzymywaniu wody w organizmie. Tak samo jest z cukrem. W aptekach znaleźć można specjalistyczne preparaty, których skład został dobrany tak, aby wspomagały one usuwanie wody. Wspomóc można się również masażami wykonywanymi przez specjalistów. W domu można ukrwienie poprawić samodzielnie, wykonując na zmianę zimny i ciepły prysznic. Miejsca, które zaatakował cellulit warto również szorować każdego dnia szorstką gąbką. Dobrym wyborem są też myjki z wypustkami. Dostępne są w każdej drogerii, a ich zakup to niewielki koszt. Warto wprowadzić również do pielęgnacji kosmetyki działające antycellulitowo. W każdym sklepie z kosmetykami znaleźć można obecnie niemały wybór tego rodzaju preparatów. Pomaga regularne sięganie po peeling z kawy, który każda pani może przygotować samodzielnie.

Cellulit to nie tylko problem natury estetycznej. Trzeba wiedzieć, że mocno zaawansowane zmiany nie tylko brzydko wyglądają, ale wiążą się również z niemałym bólem. Dlatego tak ważne jest, aby zrobić wszystko, by cellulit w ogóle się nie pojawił. Kiedy jednak się rozwinie, należy możliwie jak najszybciej zacząć z nim walczyć. Na szczęście aktualnie wiemy już co robić, aby cellulit zniknął, a skóra znowu prezentowała się perfekcyjnie.

Dodaj komentarz